Home » Во Србија речиси 8.000 новозаразени со коронавирус

Во Србија речиси 8.000 новозаразени со коронавирус

by Журнал.мк

Во Србија во последните 24 часа се регистрирани 7.949 пациенти позитивни на коронавирус, а починале уште 22. Тестирани се вкупно 23.278 граѓани.

На респиратори има 81 пациент, а хоспитализирани се 2.221 лице.

Вчера беа регистрирани 7.652 пациенти позитивни на коронавирус.

Србија на 6 јануари го собори рекордот по дневен број на заразени. Тогаш во земјата беа регистрирани 9.122 пациенти позитивни на коронавирус, а починаа 19 лица.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More