Home » Во Сплит близнаци родени во различни години

Во Сплит близнаци родени во различни години

by Журнал

Во сплитското породилиште во различни години се родија близнаци – постарата се роди во последната минута од минатата година, а во првата минута од Новата година, нејзината помлада сестра, која според лекарите е првото бебе родено во 2024 година. во Хрватска.

Раководителот на Институтот за перинатологија, КБЦ Сплит, Дамир Рохе, рече дека ова е необична ситуација во која девојките близначки ќе слават роденден во различни денови, месеци и години. Началникот Рохе никогаш не доживеал ваква ситуација во својата пракса и вели дека ќе биде тешко да се повтори тој случај.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More