Home » Во Собранието утре седница за избор на новите министри за здравство и информатичко општество

Во Собранието утре седница за избор на новите министри за здравство и информатичко општество

by Журнал

Гласањето за избор на новите министри Илир Демири во здравство и Наим Бајрами за информатичко општество е закажано за утре на собраниска седница.

Претходно, со 62 гласа за, ниту еден против и ниту еден воздржан, пратениците во Собранието во две одделни гласања ги разрешија министерот за здравство, Фатмир Меџити и министерот за информатичко општество и администрација, Азир Алиу.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More