Home » Во скопската Зоолошка градина ново бебе од елен лопатар

Во скопската Зоолошка градина ново бебе од елен лопатар

by Журнал.мк

Во скопската Зоолошка градина има ново бебе од видот елен лопатар. Информацијата попладнево ја споделија од Зоолошката на нивната страница на „Фејсбук“.

– Малечкото веќе напредува супер и е милениче на целата група елени кои се грижат за него, пишува во објавата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More