Home » Во Скопје се одржа 44тиот Ромски бал

Во Скопје се одржа 44тиот Ромски бал

by Журнал

Во организација на Сојузот за Ромите вечерва се одржа 44тиот светски ромски бал. Повеќе од 600 гости од земјава и странство присуствуваа на оваа традиционална манифестација.

Во забавниот дел настапуваа познати ромски музичари, како и гости од соседството како групата Џогани, Теа Таировиќ, Таркан, а главната гостинка на вечерта беше Светлана Ражњатовиќ – Цеца.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More