Home » Во Скопје санкционирани 142 возачи

Во Скопје санкционирани 142 возачи

by Журнал.мк

На територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се 142 мерки за направени прекршоци од областа на сообраќајот.

Како што соопшти утринава Министерството за внатрешни работи, изречени се 25 санкции за брзо возење, 15 мерки за возење без возачка дозвола, седум санкции за минување на црвено светло и шест за користење на мобилен телефон при возење. Санкционирани се и тројца возачи кои возеле под дејство на алкохол.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More