Home » Во Скопје 264 санкционирани возачи, 69 за брзо возење

Во Скопје 264 санкционирани возачи, 69 за брзо возење

by Журнал.мк

Секторот за внатрешни работи Скопје информира дека во текот на вчерашниот ден (04.11.2023) на територија на град Скопје изречени се вкупно 264 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 69 санкции, 17 мерки за возење без возачка дозвола, четири санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло.

Изречени се 11 мерки за користење мобилен телефон при возење, 31 санкција за некористење сигурносен појас, девет мерки за управување под дејство на алкохол.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, информираат од МВР.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More