Home » Во прекин сообраќајот на патот Прилеп – Витолишта, од село Штавица кон село Бунче

Во прекин сообраќајот на патот Прилеп – Витолишта, од село Штавица кон село Бунче

by Журнал.мк

Поради одрон на камења во целосен прекин е сообраќајот на регионалниот пат Прилеп – Витолишта, на потегот од селото Штавица кон селото Бунче.

Од АМСМ соопштија дека сообраќајот е во прекин од 17:10 часот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More