Home » Во пад на израелски воен хеликоптер загинаа двајца пилоти

Во пад на израелски воен хеликоптер загинаа двајца пилоти

by Журнал.мк

Израелски воен хеликоптер вчера се урна во морето кај северниот брег на Израел, при што загинаа двајца пилоти, соопшти израелската војска.

Третиот член на екипажот е повреден во несреќата и итно е пренесен во болница, соопшти војската

Хеликоптерот се урнал за време на тренажен лет, а командата на израелските воздухопловни сили отворила истрага за случајот и наредила привремена суспензија на летовите за обука.

Исто така, командата наредила и привремен прекин на сите летови на поморскиот хеликоптер „Пантер“.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More