Home » Во МВР поделени повеќе од 50 незаконски решенија за распоредување полициски службеници, тврди Петровска

Во МВР поделени повеќе од 50 незаконски решенија за распоредување полициски службеници, тврди Петровска

by Журнал.мк

Пратничката од СДСМ, Славјанка Петровска и поранешна министерка за одбрана, денеска на нејзиниот фејсбук профил објави дека во рок од 7 дена во МВР биле поделени, под притисок и закани, како што напиша, повеќе од 50 незаконски решенија за распоредување на полициски службеници, дел од нив и на раководни позиции.

„Во рок од 7 дена во МВР “се поделени”, под притисок и закани повеќе од 50 незаконски решенија за распоредување на полициски службеници, дел од нив и на раководни позиции.

Во Агенцијата за разузнавање се назначи заменик директорка, без законски потребното работно искуство. Се подготвуваат партиски послушници и во АНБ и Военото разузнавање.

И Мицковски најавува нова реформа на безбедносните служби и нивното спојување?
Не, тоа ќе биде полициско партиска држава со концентрација на моќ кај некој нов Горан Грујовски“, пишува Петровска.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More