Home » Во моментот на пожарот во Универзалната сала немало никој, градбата ќе продолжи, рече министерката за култура

Во моментот на пожарот во Универзалната сала немало никој, градбата ќе продолжи, рече министерката за култура

by Журнал.мк

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска дојде пред Универзалната сала каде утрово избувна пожар. Таа изјави дек во моментот на избувнувањето на пожарот била празна и повика итно да се истражат причините за настанувањето на пожарот.

„Нема жртви, нема повредени, објектот беше празен. Пред да се продолжи со градба ќе се утврди релевантно причината, ќе се санира штетата и ќе се продолжи со градба. Сакам да потенцирам дека објектот беше осигуран“, рече таа.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More