Home » Во Хрватска автобус усмртил 17-годишна девојка

Во Хрватска автобус усмртил 17-годишна девојка

by Журнал.мк

Седумнаесетгодишна девојка починала кај одморалиштето „Соколац“ на автопатот А1 во правец кон Сплит, соопшти полицијата.

Според „Индекс“, вчера, во 18.59 часот се случила сообраќајна незгода кога 44-годишен возач, кој управувал автобус со задарски регистарски ознаки, удрил во 17- годишно девојче,

Возачот додека го движел автобусот на позицијата за гориво, почнал да вози напред, без претходно да се увери дека тоа може да го направи без опасност за другите учесници во сообраќајот, пренесува „Јутарњи лист“.

Локалните медиуми објавија дека станува збор за девојка од околината на Бенковац, која ги придружувала младите фудбалери на клубот „Врчево“ од Главица во задарската област, кои биле во посета во Хрватско Загорје.

Од добиените повреди починала на самото место.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More