Home » Во Германија состојбата со поплавите и натаму критична

Во Германија состојбата со поплавите и натаму критична

by Журнал

Состојбата со поплавите и натаму е критична во некои региони на германската покраина Долна Саксонија.

Во општините се засилени мерките за претпазливост. Германската метеоролошка служба прогнозира дека ќе продолжат врнежите во наредните денови.

Изминатата недела дождови зафатија поголем дел од Европа.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More