34.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Во Франција потврден новиот вид на коронавирусот

Најчитани вести

Првиот случај на новиот вид на коронавирус идентификуван во Јужна Африка е откриен во Франција, соопшти денеска француското Министерство за здравство.

Јужноафриканскиот вид, како и британскиот, е полесно пренослив.

Според Министерството, со тој вид на коронавирус е заразен маж кој се вратил од Јужна Африка и живее во департманот Горна Рајна, во близина на границата со Швајцарија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com