22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Во Бразил се укинува мерката затвор за воената полиција поради недисциплина

Најчитани вести

Претседателот на Бразил Жаир Болсонаро потпиша закон со кој се укинува затворската казна за воената полиција и пожарникарите осудени за дисциплински дела.

Одлуката денеска беше објавена во Службен весник на Бразил, со што стапи во сила.

Сите бразилски држави имаат 12 месеци да ги спроведат потребните измени во нивното законодавство.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com