Home » Во Битолско загина 63-годишник, со возилото излетал од патот

Во Битолско загина 63-годишник, со возилото излетал од патот

by Журнал.мк

МВР информира дека вчера попладне во 14.42 часот во СВР Битола било пријавено дека на земјен пат во атар на с. Кременица, Битолско, Ж.Р.(63) од с. Средно Егри, Битолско, управувајќи патничко возило „форд“ со битолски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот.

Од здобиените повреди возачот починал на местото на несреќата, а смрт била констатирана од лекар од Итната медицинска помош.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Битола.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More