Home » ВМРО-ДПМНЕ организира свеченост по повод 34 години од формирањето

ВМРО-ДПМНЕ организира свеченост по повод 34 години од формирањето

by Журнал.мк

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи свеченост „34 години ВМРО-ДПМНЕ, 131 година ВМРО, завет, слобода, иднина, продолжуваме“ во театарoт „Јордан Хаџи Константинов Џинот“ во Велес со почеток во 13 часот.

На настанот ќе се обрати претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на влада Христијан Мицкоски.

Извршниот и Центраниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ синоќа ги потврдија кадрите од коалицијата „Твоја Македонија“ во новата влада за која мандатарот Мицкоски најави гласање во текот на претстојниот викенд.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More