Home » „ВМРО-ДПМНЕ ќе го изгради правецот Тетово – Гостивар и ЌЕ ГО ЗАВРШИ АВТОПАТОТ КИЧЕВО-ОХРИД“

„ВМРО-ДПМНЕ ќе го изгради правецот Тетово – Гостивар и ЌЕ ГО ЗАВРШИ АВТОПАТОТ КИЧЕВО-ОХРИД“

by Журнал.мк

Оваа влада на година дена после потпишувањето на еден од нај криминалните договори „Бехтел и Енка“  се уште нема поставено ниту грам асфалт на оваа релација но затоа има потрошено наши, односно ваши пари во износ од преку 200 милиони евра токму за ова ништо, изјави Дафина Стојаноска, носител од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 6.

Ова е еден од нај големите приоритети токму за жителите на изборната единица 6 и ова е доказ односно потврда дека за нас граѓаните се на прво место.

Со ВМРО-ДПМНЕ Македонија повторно ќе биде твоја и повторно горда, рече таа.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More