22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Вложува брдо пари во родното село- кога ќе дознаете што ќе гради Рада Манојловиќ и вас ова прво ќе ви падне на памет

Најчитани вести

Пејачката Рада Манојловиќ (34) издвоила 15 илјади евра за реновирање на родната куќа во српското село Четереж.

Имено пејачката пред три години потполно ја реновирала куќата, а новата инвестиција ќе чини околу 15 илјади евра.

Изградбата треба да започне летото 2020 година, а Рада на проектантите им дала и осмислен план, а на зелениот простор пред нејзиниот дом ќе никне и детско игралиште со куќички, клацкалки, топогани, вртелешки и што уште не…спортски терен како и зелена површина со трева.

-Штом планира да гради игралиште за деца, тоа значи дека наскоро ќе се оствари во најважната животна одлука. Во ова ја поддржаа нејзината сестра и татко кои ќе и помогнат во реализација на овој проект, вели извор близок до пејачката.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com