Home » Владино возило вое кое се превезувала министерката Тренчевска учествувало во сообраќајка на патот Штип-Радовиш

Владино возило вое кое се превезувала министерката Тренчевска учествувало во сообраќајка на патот Штип-Радовиш

by Журнал

Во сообраќајна несреќа меѓу две возила што се случила попладнето на патот Штип-Радовиш, во едното возило, кое било во сопственост на Владата, се превезувала министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска.

„На 5 јануари 2024 во 17:28 часот во СВР Штип е пријавено дека на патот Штип – Радовиш во близина на село Лакавица, Штипско, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „шкода” со скопски регистарски ознаки, сопственост на Влада на Република Северна Македонија, управувано од 53-годишниот Г.А. од Скопје, во кое се превезувала министерката за труд и социјална политика Јована Тренчевска и вработена во кабинетот Н.Д. од Скопје“, велат од СВР Штип.

Второто патничко моторно возило „пасат” со швајцарски национални ознаки било управувано од 48-годишниот М.Ј. од село Мокриево, Општина Ново Село, а во возилото биле и четири сопатници.

Во сообраќајната незгода со телесна повреда се здобил возачот на „шкодата“ Г.А., која била констатирана од лекар од Итната медицинска помош Штип.

Увид на местото извршиле увидна екипа на СВР Штип и јавен обвинител.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More