Home » Владата ќе ја одржи 132-та седница

Владата ќе ја одржи 132-та седница

by Журнал.мк

Владата на Република Северна Македонија денеска, 11.01.2022 година (вторник) ќе ја одржи 132-та седница.

На дневниот ред на седницата е предвидено да се најдат Предлог-програмите за изградба и реконструкција на основни училишта и средни училишта за 2022 година, како и информацијата за преземени активности во однос на обврските од иницијативата Отворен Балкан.

На предлог на Министерството за здравство на седницата е најавена и Предлог-програмата за задолжителна имунизација на населението во Република Северна Македонија за 2022 година.

За заклучоците и одлуките од седницата, којашто е предвидено да започне во 12:00 часот, јавноста ќе биде информирана со соопштение, веднаш по нејзиното завршување.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More