7.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Visionox прикажа прототип на втората генерација камери под екранот

Најчитани вести

Visionox е една од компаниите што произведуваат камери што се инсталираат под дисплејот на телефонот, а компанијата сега ја претстави втората генерација на овие камери на кои работи во моментов. Се очекува дека претстојниот телефон од ZTE Axon серијата би можел да ја користи оваа камера.

Во својата објава, Visionox го прикажа InV see Pro дисплејот (во средина) кој користи нов подобрен распоред на пиксели, за подобра јасност и помала заматеност за вградената селфи камера. Од десна можете да се види и прототип уредот на компанијата ZTE со истиот Visionox панел.

Дојавувачот Digital Chat Station сугерираше дека ZTE наскоро планира да го објави својот телефон со втората генерација камера под екранот. Повеќе детали се очекуваат во наредниот период.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести