Home » Виенската полиција за исчезнувањето на Данка: Изгубено е многу време, проблем е како снимката стигнала во полиција

Виенската полиција за исчезнувањето на Данка: Изгубено е многу време, проблем е како снимката стигнала во полиција

by Журнал.мк

По појавувањето на видеото од Виена, на кое наводно може да се види исчезнатата Данка Илиќ, според дописничката на РТС, сè уште нема конкретни детали или конкретни податоци од Виена.

По остварениот разговор со претставникот на виенската полиција, Маркос Витрич, тој изјавил дека се работи за истрага која е во тек и дека не може да дадат и немаат премногу детали.

Според дописникот на РТС, за полицијата не е проблем да ги пронајде двете лица доколку се во Виена, ако веќе не заминале за Унгарија или се преселиле во Романија.

Проблемот, како што вели Витрич, е како видеото стигнало до полицијата.

Тој забележува дека по поминатите 10 часа, било изгубено многу време додека видеото било испратено по електронска пошта до српската полиција, а дури потоа српската полиција стапила во контакт со австриската полиција.

Појаснува дека ако на снимката имало две жени или една со детето, тие ќе бидат пронајдени.

Српскиот амбасадор во Виена ја пофали соработката со австриската полиција и додаде дека двете полиции се во постојан контакт.

Родителите апелираат до сите што имаат некаква информација или ја гледаат Данка некаде да ја известат полицијата на бројот 192.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More