Home » Вера Коцо: Распуштање на Судскиот совет е политичка мерка

Вера Коцо: Распуштање на Судскиот совет е политичка мерка

by Журнал.мк

Поранешниот судија во Врховен суд смета дека најавите за распуштање на Судскиот совет се политичка мерка. Вели кредибилитетот на актуелниот состав е нарушен и мора да се поведаат дисциплински постапки. За РСЕ говори и за Советот на јавни обвинители и за изборот на Претседател на Уставен суд.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More