30.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Велика Британија подготвува план за забрана на меѓународните патувања

Најчитани вести

Разгледуваме дополнителни опции за тоа како да се спречат меѓународните патувања, изјави денеска британскиот државен секретар Мајкл Гоув.

Британската Влада соопшти дека наскоро ќе бидат објавени планови за нови ограничувања на границите, што ќе бидат воведени со цел да се спречи понатамошно ширење на коронавирусот.

– Ќе ја информираме јавноста многу брзо за нови предлози за тоа како да се осигури безбедноста на нашите граници. Ние сакаме да им испратиме јасна порака на нашите сограѓани дека не треба да патуваат, нагласи Гоув.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com