Home » Велешани подгответе се: Вечерва најавено ново невреме

Велешани подгответе се: Вечерва најавено ново невреме

by Журнал.мк

ЦУК информира, според известувањето на УХМР (21:40 часот), дека подрачјето на Велес ќе биде зафатено од пообилни поројни врнежи со грмежи и засилен ветер.

Правец на движење на оваа нестабилна маса се предвидув дека е кон исток и североисток.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More