Home » Вечерва со нож е прободен вработен во болницата „8-ми Септември“

Вечерва со нож е прободен вработен во болницата „8-ми Септември“

by Журнал

Инцитент се случил вечерва во просториите на болницата „8-ми Септември“, дознава Канал 5. Според нашите сознанија, вработен во болницата бил прободен со нож во пределот на ребрата.

Денеска (07.01.2024) во 19.47 часот од ГОБ “8 Септември” е пријавено е дека Д.Т.(36) од Скопје, вработен во болницата се здобил со повреда откако со нож му била нанесена расеченица од М.Н.(77) од Скопје, пациент во болницата. Според пријавеното напаѓачот претходно во ходникот агресивно се однесувал и кон вработена во болницата. Полициски службеници се излезени на местото на настанот, велат од МВР.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More