Home » Веб-страниците на швајцарската Влада цел на кибер напади пред самитот за мир во Украина

Веб-страниците на швајцарската Влада цел на кибер напади пред самитот за мир во Украина

by Журнал.мк

Швајцарската Влада денеска соопшти дека нејзините веб-страници биле погодени од бран кибер напади пред да биде домаќин на самитот за мир во Украина овој викенд

„Првите дистрибуирани напади (DDoS) на различни веб-страници на федералната влада и организации вклучени во самитот за мир во Украина почнаа утринава … Тие резултираа со помали прекини“, соопшти Националниот центар за кибер-безбедност.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More