Home » Вардар го промовираше и Александар Ѓурковски (ФОТО)

Вардар го промовираше и Александар Ѓурковски (ФОТО)

by Журнал

ФК Вардар денеска и официјално го промовираше Александар Ѓурковски како свое ново засилување за пролетниот дел од сезоната во Првата македонска фудбалска лига.

21-годишниот дефанзивец потекнува од вардаровата фудбалска академија, а во првиот тим на Вардар настапуваше во сезоната 2020/21 забележувајќи 19 настапи.

Во ПМФЛ покрај за Вардар има настапувано и за екипите на Шкупи и Тиквеш каде има 48 официјални натпревари. Ѓурковски ги мина и сите младински фудбалски селекции на Македонија.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More