Home » Ванковска и Јакимовски на чекор до 10.000 потписи

Ванковска и Јакимовски на чекор до 10.000 потписи

by Журнал.мк

Само уште неколку стотини потписи им недостигаат на Билјана Ванковска и Стевчо Јакимовски да го исполнат неопходниот услов од 10.000 лица запишани зад нивната кандидатура. Кандидатката за прфетседател на Левица заклучно со 20 часот на 29 февруари собрала 9.722 потписи, додека градоначалникот на Карпош стигнал до 9.265.

За очекување е дека и Ванковска и Јакимовски ќе ги соберат потписите во текот на денешниот ден, евентуално утре.

Од другите кандидати Мерсиха Смајловиќ и Вело Марковски ја надминаа бројката од 1.000 потписи.

Бујар Османи, Арбен Таравари и Максим Димитриевски веќе ја завршија својата работа со собирањето потписи.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More