23.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Вака ќе изгледа новата верзија на iPad Pro?

Најчитани вести

Следната година ќе видиме нови изданија на таблетот iPad Pro, а според @OnLeaks и страницата iGeeksBlog, тие ќе бидат опремени со тројна главна камера.

Така се очекува во пролетта (веројатно март) уреди со дијагонални на дисплејот 12,9 и 11-инчи да понудат камери како во сегашната серија iPhone.

Според информациите на OnLeaks, двата нови модели може да бидат со иста големина како и нивните претходници, а од објавените податоци разбираме дека димензиите на 11-инчниот iPad Pro ќе бидат 248 x 178,6 x 5,9 mm или 7,8 mm кај камерата.

Рендерите на 11-инчниот iPad Pro откриваат метален заден панел, а поголемиот уред ќе има стаклен грб како iPhone 11.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com