Home » Утрово затворен преминот Рафа

Утрово затворен преминот Рафа

by Журнал.мк

Граничниот премин Рафа меѓу Појасот Газа и Египет утрово е затворен, јави Би-Би-Си.

Хамас нагласи дека сака на повеќе повредени луѓе да им биде дозволено да излезат од Газа преку преминот пред да им се дозволи на повеќе странски државјани да излезат.

Преминот меѓу Појасот Газа и Египет, преку кој влегуваа хуманитарни конвои и излегуваа странски државјани и повредени, вчера исто така беше затворен за луѓе, соопштија агенциите на ОН. Канцеларијата за координација на хуманитарна помош на ОН (ОЦХА) соопшти дека преминот е затворен „од непотврдени причини“.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More