Home » Утре започнува исплатата на јануарските пензии

Утре започнува исплатата на јануарските пензии

by Журнал

Исплатата на јануарските пензии почнува утре. Покрај пензиите, пензионерите со пониски пензии сè уште добиваат дополнителна финансиска помош од 1.500 до 3.000 денари.

За два месеци се очекува и нивно зголемување, иако не се знае точниот процент. Зголемување на пензиите се врши системски, два пати годишно, во март и септември.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More