Home » Утре состанок на раководството на СДСМ, избор на нов претседател меѓу темите за дискусија

Утре состанок на раководството на СДСМ, избор на нов претседател меѓу темите за дискусија

by Журнал.мк

Две недели по парламентарните и вториот круг од претседателските избори, СДСМ утре ќе одлучува која ќе ја плати сметката за изборниот резултат.

Според извори на ТВ21, утре е првиот состанок на раководството пред одржувањето на конгресот, на кој треба да се даде отчет и понесе одговорност за изборниот резултат.

Меѓу темите на разговор утре на маса ќе биде и изборот на нов претседател на партијата. Позиција за која има многу кандидати.

Отчетниот конгрес на партијата според наши информации треба да се одржи најдоцна до 15-ти јуни.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More