Home » Утре претпладне се очекува вонредна изјава на украинскиот претседател Зеленски за Самитот за мир и развојот на воената ситуација во земјата

Утре претпладне се очекува вонредна изјава на украинскиот претседател Зеленски за Самитот за мир и развојот на воената ситуација во земјата

by Журнал.мк

Извори од МНР на Украина најавија дека утре претпладне претседателот Володимир Зеленски ќе се појави пред светската јавност со вонредна и исклучително важна изјава поврзана со Самитот за мир за Украина, како и за воените дејствија на руската федерација, дознава ЦИВИЛ МЕДИА.

Како што е досега познато, веќе се пристигнати повеќе од 70 потврди за учество на ниво на шефови на држави и влади и организации. Половина од потврдите моментално доаѓаат од Европа, а другата половина од остатокот од светот. Своето учество јавно го најавија 11 држави, вклучително и Индија, претседателот на Европската комисија и Германија.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More