Home » Утре локални врнежи, дожд и за викендот

Утре локални врнежи, дожд и за викендот

by Журнал

Утре времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд. Минималната температура ќе биде нула, а максималната 14 степени, информира УХМР.

До крајот на работната недела времето ќе се стабилизира, но ќе има појава на магла по котлините со променлив интензитет.

УХМР најавува влажен бран со врнежи, претежно од дожд, за време не викендот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More