Home » Утре ќе се одржи првата седница на новоизбраната Влада

Утре ќе се одржи првата седница на новоизбраната Влада

by Журнал

Новиот претседател на Владата на Република Северна Македонија, Талат Џафери, за утре, 30.01.2024 година (вторник), со почеток во 12:00 часот, ја закажа првата седница на новоизбраниот владин состав.

За заклучоците и одлуките на седницата, јавноста ќе биде информирана по завршувањето на седницата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More