Home » Утре јавниот превоз ќе сообраќа по неделен возен ред

Утре јавниот превоз ќе сообраќа по неделен возен ред

by Журнал.мк

Автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие, ЈСП Скопје во текот на утрешниот ден, кога се одбележува празникот Свети Кирил и Методиј, ќе сообраќаат по праничен распоред, соопштија од претпријатието.

– Ве информираме дека утре, петок (24.05.2024 год.), поради државниот празник Св.Кирил и Методиј, јавниот превоз ќе сообраќа по неделен возен ред.

Јован Деспотовски МУ РАСКИНА НА ДУИ: „Веќе не можеме да зборуваме за СДСМ и ДУИ заедно“
Дежурни од 7 до 14 часот ќе бидат билетарниците на Транспортен центар и таа во Ѓорче Петров.

Жичницата ќе работи вообичаено, од 10 до 20 часот, при што од 19 до 19.30 часот е последно возење од долу кон врвот, односно во 19.45 часот е последно возење од врвот надолу – посочија од ЈСП.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More