Home » Уставен суд доби донација од компјутери и печатачи од Турската агенција за соработка и координација

Уставен суд доби донација од компјутери и печатачи од Турската агенција за соработка и координација

by Журнал

Уставниот суд денеска соопшти дека доби донација од десет компјутери и десет печатачи од Турската агенција за соработка и координација (ТИКА).

Опремата во Судот пред вработените ја презентираа претставниците на агенцијата предводени од координаторот од Скопје, Мехмет Бајрак.

Уставен суд доби донација од компјутери и печатачи од Турската агенција за соработка и координација

Координаторот на ТИКА, Бајрак нагласил дека денешната донација е продолжување на соработката со Уставниот суд на која претходи опремување на салата за состаноци и прес конференции во 2020 година и обезбедување на техничка опрема во 2013 година.

Уставен суд доби донација од компјутери и печатачи од Турската агенција за соработка и координација

-Претседателката Добрила Кацарска изрази благодaрност во име на сите вработени во Судот и нагласи дека оваа донација е значајна за ажурно и ефикасно работење на сите во Уставниот суд од аспект на технички можности и опрема, се вели во соопштението на Уставниот суд.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More