Home » Уште една свадба на српската естрада: Теодора Џехверовиќ се мажи (фото)

Уште една свадба на српската естрада: Теодора Џехверовиќ се мажи (фото)

by Lina Muslija

Српската естрадна менаџерка Сандра го кажа судбоносното „да“ на својот избраник на Кипар. Гостите на свадбата ги однеле на луксузна дестинација, а меѓу нив имало и бројни естрадни ѕвезди.

Пејачката Теодора Џехверовиќ со години соработува со Сандра и се долгогодишни пријатели, а сега таа го фати бидермаер на нејзината свадба.

Невестата го фрлила бидермаерот, и тој паднал во рацете на Теодора, а ако им се верува на обичаите, таа ќе биде следната невеста.

Откако Џехверовиќ е во врска со кошаркарот Ребек, многумина коментираат дека не е исклучено и пејачката наскоро да стапне на лудиот камен.

Меѓу гостите беа и Ема Радујко, Махрина, МС Стојан и многу други, а Ема на својот Инстаграм сподели повеќе кадри од свадбата и покажа каква е атмосферата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More