Home » Ураганот Отис ослабна откако го погоди Акапулко

Ураганот Отис ослабна откако го погоди Акапулко

by Журнал.мк

Ураганот Отис со јачина од петта категорија го удри јужниот брег на Мексико, носејќи ветрови со брзина од 260 километри на час и поројни дождови во Акапулко и околните градови.

Од Центарот за урагани соопштуваат дека ураганот ослабел до втора категорија додека минува низ Мексиканскиот брег и се очекува дополнително да слабее во стрмните планини на државата Гереро.

Властите сè уште не дадоа прелиминарни проценки за штетите, но движењето по улиците е отежнато поради откорнатите дрвја и поплави од поројниот дожд. Голем дел од областа е без струја.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More