8 C
Skopje
Sunday, May 16, 2021

Унгарија го отвора воздушниот сообраќај со Велика Британија

Најчитани вести

Унгарската Влада одлучи од денеска да ја укине забраната за комерцијални летови од Велика Британија, соопшти кризниот штаб во Будимпешта.

Владата ја воведе забраната на 22 декември со намера да спречи ширење на новиот вид коронавирус што првпат се појави во Велика Британија, а суспензијата на воздушниот сообраќај требаше да трае до 8 февруари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести