Home » Унгарија славеше над Хрватска

Унгарија славеше над Хрватска

by Журнал

Ракометната репрезентација на Унгарија славеше над Хрватска со 29:26 во вториот меч од програмата на Европското ракометно првенство.

Првото полувреме мина во знакот на Унгарија, која имаше постојано водство, но во вториот дел Хрватска се врати резултатски во игра и се до самиот финиш се играше израмнет натпревар.

Најефикасен кај Унгарија беше Имре со седум голови, додека Главаш и Лучин постигнаа по пет за Хрватска.

Хрватите се на петтата позиција во групата 1 со еден освоен бод, додека Унгарија е втора со четири бода.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More