Home » Украина нападна складиште за нафта во рускиот регион Краснодар

Украина нападна складиште за нафта во рускиот регион Краснодар

by Журнал.мк

Руското Министерство за одбрана на Телеграм објави дека нејзините системи за противвоздушна одбрана рано утринава уништиле пет проектили и 29 беспилотни летала лансирани од Украина кон цел во Краснодар.

Гувернерот на Краснодар, Вениамин Кондратиев, на Телеграм изјави дека остатоците од падот на дрон предизвикале пожар во складиште за нафта во областа Темрјук, оштетувајќи неколку цистерни полни со гориво.

„Пожарот во меѓувреме е изгаснат“, рече тој.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More