Home » Укината забраната за сообраќај на автобуси од Тетово до Попова Шапка

Укината забраната за сообраќај на автобуси од Тетово до Попова Шапка

by Журнал

Од 8:50 часот се укинува забраната за сообраќај на автобуси на патниот правец Тетово – Попова Шапка, соопшти ЈП Македонијапат.

Оттаму потсетуваат дека е задолжителна употребата на зимска опрема за останатите видови возила.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More