-0.2 C
Skopje
Thursday, January 27, 2022

УХМР за вечерва најавува дожд и снег- еве ги деталите

Најчитани вести

УХМР за во текот на ноќта најавува врнежи од дожд.

Минималната температура ќе се спушти до 1, а максималната ќе достигне 8 степени.

Врнежите ќе се прошират насекаде, а пообилни ќе бидат во западните подрачја.

Врнежи од снег повремено ќе има и на некои повисоки места. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com