Home » УЕФА одлучи прекинатиот меч Белгија-Шведска да не се доигрува

УЕФА одлучи прекинатиот меч Белгија-Шведска да не се доигрува

by Журнал.мк

УЕФА одлучи недоиграниот натпревар од квалификациската група Ф, за ЕП-2024 меѓу Белгија и Шведска (1:1) кој беше прекинат на полувремето, поради терористичкиот напад во Брисел, да не се доигрува. Истиот ќе биде регистриран со постигнатиот резултат до прекинот.

По двојното убиство на двајца гостински навивачи од страна на терорист во близина на стадионот во Брисел беше причина репрезентацијата на Шведска да одибие да го доигра натпреварот, а нив им се придружи и селекцијата на Белгија.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More