Home » Убиство во Нови Сад: Маж ја убил сопругата со бормашина, па скокнал од мост

Убиство во Нови Сад: Маж ја убил сопругата со бормашина, па скокнал од мост

by Журнал.мк

Полицијата попладнево во семејната куќа во новосадската населба Клиса го пронашла безживотното тело на Гордана Т., која, како што се првичните сомневања на полицијата, била убиена од сопругот Никола Т. пред тој да се обиде да се самоубие скокајќи од Темеринскиот мост.

Драмата започнала кога Никола Т. возел автомобил и застанал на мостот Темерин што ја дели населбата Клиса од Нови Сад.

Полицајците пристигнале на местото на настанот и се обиделе да го спречат да скокне, но им Никола рекол дека си ја убил жената, а потоа скокнал. Полицијата го извлекла, а потоа во нивниот семеен дом на улицата Диане Будисављевиќ било пронајдено безживотното тело на Гордана Т.

Полицијата ја блокирала улицата, а во тек е увид на местото на настанот, пишуваат регионалните медиуми.

Според неофицијални информации Никола ја убил Гордана со бормашина.

Нови Садската полиција истражува дали тоа е вистина и се уште е на местото каде што денеска околу 17 часот мажот скокнал од мостот. Како што дознава српски „Блиц“, тој е извлечен од водата и е жив.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More