Home » Убаво се испазариле: Милошевиќ бил продаден за 10 милијарди долари

Убаво се испазариле: Милошевиќ бил продаден за 10 милијарди долари

by Журнал

Професорот Борис Беговиќ по 20 години ја даде и најпрецизната пресметка колку Србија добила со екстрадицијата на Слободан Милошевиќ

На новинарско прашање дали отприлика може да се каже дека Милошевиќ сме го размениле за околу 6,7 милијарди долари, Беговиќ одговори дека таа бројка е поголема.

„Вредноста на таа размена најдобро се гледа со вреднување на сето она што би се пропуштило доколку не се случеше размената. Нашето Министерство за финансии пресмета дека директните трошоци од тој вид , заедно со финансиските санкции кои повторно се намалија, изнесуваа околу 10,5 милијарди американски долари-изјави „Беговиќ за „Недељник“.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More