Home » Уапсено лице вработено во МВР кое со нож бркал сограѓанин во Крушево

Уапсено лице вработено во МВР кое со нож бркал сограѓанин во Крушево

by Журнал.мк

Попладнево во Крушево било приведено лице кое се заканувало а потоа и со нож бркало неколку лица кои вршеле физичка работа во близина на неговата куќа.

Лицето кое вооружено со нож бркал луѓе низ Крушево е вработено во МВР и било задржано во полициска станица.

Според информациите што 24инфо.мк ги доби станува збор за лице близок соработник на советник на актуелниот технички министер за внатрешни работи Панче Тошковски.

Истото лице од претходно е познато дека лажно пријавувал свои колеги.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More